Linoline Tak
Produktdata
Material & kulör
| Kulör | Vit |
Livslängd & drift
| Drifttemperatur | -25ºC - 40ºC |
Certifikat & godkännanden
| IP-klass | IP20 |
Komponenter
| Typ av LED | SMD 2835 |
Elektrisk data
| Effekt | Valbar via switch: 24 / 32 / 40W |
| Effektfaktor (pf) | >0,9 |
Ljusteknisk data
| Färgåtergivning (CRI / RA) | 90 |
| Färgtemperatur | Valbar via switch: 3000K / 4000K / 5000K |
| sdcm | <3 SDCM |
Mått
| Bredd | 60mm |
| Längd | 1205mm |
| Höjd | 75mm |
Övrig teknisk data
| Styrning | Dimbar DALI On/Off |
| Uppljus | Ja Nej |
| Ljusutbyte | 24W: 100lm/W 32W: 120lm/W 40W: 140lm/W |
| ugr | 22 (Ska ses som vägledande. Korrekt UGR värde skall beräknas per installation med hjälp av ljusberäkning) |
| Färgkod | Vit: RAL9003 |
