MiniDriver Dimbar 2-4W 700mA
Kompakt konstantström-driver för LED-spots och armaturer med 700 mA och effektområdet 2–4 W. Drivern är TRIAC-dimmbar vilket gör att du kan använda vanlig väggdimmer för ljusreglering. Den har IP66-klassning och lämpar sig för både inomhus- och utomhusmiljöer, med skydd mot kortslutning, överbelastning och övertemperatur.
Produktdata
Livslängd & drift
| Drifttemperatur | -20ºC - +85ºC |
Certifikat & godkännanden
| IP-klass | IP65 |
Elektrisk data
| Effekt | 2-4W |
| Effektfaktor (pf) | 0,5 |
Mått
| Bredd | 30mm |
| Längd | 55mm |
Övrig teknisk data
| Inspänning | AC200-240V 50-60Hz |
| Utspänning / Utström | 3-6V 700mA |
| Dimbar | Ja, fasdim Triac |
