MiniDriver Dimbar 2-4W 350mA
Kompakt konstantström-driver för LED-spots och armaturer med 350 mA och effekt 2–4 W. Den är TRIAC-dimmbar vilket gör att den kan användas med vanlig väggdimmer för ljusreglering och är lämplig för såväl inomhus- som utomhusbruk tack vare skyddsklass IP66. Drivern är skyddad mot kortslutning, överbelastning och övertemperatur
Produktdata
Livslängd & drift
| Drifttemperatur | -20ºC - +85ºC |
Certifikat & godkännanden
| IP-klass | IP66 |
Elektrisk data
| Effekt | 2-4W |
| Effektfaktor (pf) | 0,5 |
Mått
| Bredd | 30mm |
| Längd | 55mm |
Övrig teknisk data
| Inspänning | AC200-240V 50-60Hz |
| Utspänning / Utström | 6-12Vdc 350mA |
| Dimbar | Ja, fasdim Triac |
