Round 20
Round 20 är en rund LED-profil med 20 mm diameter som kan vridas för att rikta ljuset. Den används till exempel för belysning av skyltar, tavlor eller andra ytor där ljuset behöver kunna justeras.
Ljusteknik
Du väljer ljusmängd och färgtemperatur utifrån hur armaturen ska användas.
Välj mellan fast vitt ljus, Tunable White, RGB, RGBW eller digital LED. Val av LED avgör även IP-klass beroende på var armaturen ska installeras.
Utförande
Profilen är tillverkad i aluminium och finns i anodiserad aluminium, vit eller svart kulör.
Välj mellan klar, opal eller svart diffusor.
Montering
Profilen monteras med clips eller armar.
Den levereras måttanpassad i längder upp till 4050 mm.
Produktdata
Material & kulör
| Kulör | Aluminium Svart Vit |
Certifikat & godkännanden
| IP-klass | IP20 |
Mått
| Diameter | 20mm |
Övrig teknisk data
| Max bredd LED-stripe | 12mm |
| Material | Aluminium, strängsprutad |
| Diffusor | Utan diffusor Klar Opal Svart |
| Passande diffusor | C Click Typ J |
| Färgkod | Aluminium: Anodiserad C-0 Svart: RAL9005 Vit: RAL9003 |
| Garanti | 5 år |
| maxlangd | 4050mm |
I miljö
