Hidden 23.17
Hidden 23.17 är en måttanpassad LED-profil som spacklas in i tak. Den saknar synlig kant och ligger i nivå med taket. Profilen har 23,2 mm infällnadsbredd.
Ljusteknik
Du väljer ljusmängd och färgtemperatur utifrån hur armaturen ska användas.
Välj mellan fast vitt ljus, Tunable White, RGB, RGBW eller digital LED. Val av LED avgör även IP-klass beroende på var armaturen ska installeras.
Utförande
Profilen är tillverkad i aluminium och finns i aluminium eller vit kulör.
Välj mellan klar, opal eller svart diffusor.
Montering
Profilen skruvas i vingarna och spacklas in i ytan.
Den levereras måttanpassad i längder upp till 4050 mm.
Produktdata
Material & kulör
| Kulör | Aluminium Vit |
Certifikat & godkännanden
| IP-klass | IP20 |
Mått
| Bredd | 53,2mm |
| Höjd | 20,6mm |
Övrig teknisk data
| maxlangd | 4050mm |
| Max bredd LED-stripe | 20mm |
| Material | Aluminium, strängsprutad |
| Infällnadsbredd | 23,2mm |
| link_diffusor | 47694 |
