U-profil 12.07
Surface 12.07 är en tunn LED aluminiumprofil för infällt eller utanpåliggande montage. Den används när du behöver låg bygghöjd och en enkel lösning som är lätt att montera.
Montering
Profilen kan installeras både infällt och utanpåliggande. Montera med dubbelhäftande tejp, montagelim eller clips.
Produktdata
Material & kulör
| Kulör | Aluminium Svart Vit |
Mått
| Bredd | 12mm |
| Längd | 500mm 1000mm 2000mm 3000mm 4050mm |
Övrig teknisk data
| Färgkod | Aluminium: Anodiserad C-0 Svart: RAL9005 Vit: RAL9003 |
| Typ av montageclips | Typ Z |
| Max bredd LED-stripe | 8mm |
| Montering / Installation | Dubbelhäftande tejp Genomgående skruv (måste försänkas) Montageclips |
| Passande diffusor | A Typ C2 |
